Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum se alimenteaza corect un sistem audio
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Glosar - termeni din domeniul car audio
 
Autor Mesaj
jlaudio
Pasionat


Data înscrierii: 08/Dec/2008
Mesaje: 105
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar Dec 15, 2009 6:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am citit cele 12 pagini Smile si am adus aminte de o discutie de pe un forum strain, unde unii audiofili se certau pe cablurile de alimentare folosite la amplifuri si la CD-playere (Home nu car audio) Unii sustineau ca se aude semnificativ mai bine daca folosesc cablu de argint pur in loc de cablul stoc din fabrica. Aceste cabluri costa cateva sute de euroi Surprised dar cea ce nu am inteles niciodata cum poate conta un metru de cablu de argint care este bagat in priza de perete care la randul lui este legat la niste fire ordinare de cupru, sa numai vorbim de acele cabluri care vin de la renel? Ok ca daca curentul ar veni numai pe fir de argint sa zici ca suna mai bine dar ce conteaza acea mica portiune daca ai cateva km de cablu ordinar de cupru inainte? Concluzia la care am ajuns: sunt multi care arunca banii pe prostii scumpe... Referitor la Rca-uri eu folosesc cabluri de microfon, sunt peste cele dedicate car audio obisnuit, poate ca un Aurix ar fi mai bun, dar asta o sa cred cand producatorul face cunoscut parametri technice a cablului, de ex capacitatea de ecranare care este cel mai important la un cablu rca car audio. Very Happy
_________________
/// Alpine 9855R - Audison LRX 1.400 - Audison LRX 4.5 - U-dimension JR comp - JL Audio 12W7
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Glosar - termeni din domeniul car audio Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pagina 13 din 13

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community