Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sfaturi configuratie audio passat cc

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Cereri configuratii
 
Autor Mesaj
pocutz



Data înscrierii: 19/Iul/2015
Mesaje: 12
Locație: targoviste

MesajTrimis: Vin Sep 13, 2019 3:47 pm    Titlul subiectului: Sfaturi configuratie audio passat cc Răspunde cu citat (quote)

Salutare,

Detin un passat cc (2008) cu playerul original RCD510 si difuzoarele originale.

Modificarile actuale de pe masina, dpdv al sunetului : semnal preluat de la difuzoarele de pe spate cu adaptoare hi-low in doua statii Crunch (nu mai stiu exact modelul),semnalul dus intr-o cutie custom pe marimea portbagajului (facuta la Arad) cu doua difuzoare Pioneer.Totul montat si partial cumparat de la "baietii" de la be-loud acum cativa ani.

Ceea ce as vrea sa fac in continuare ar fi un media player in locul celui original, cu android auto care sa se miste bine prin meniuri (am citit despre unele ca s-ar misca f greu), cu intrare pentru camera marsarier. As dori ceva brand cunoscut nu o chinezarie cu android 8.x etc.Ceva sfaturi ? m-am uitat la vreo doua modele de JVC, parca si SONY dar nu imi dau seama care cum se misca.Nu vreau nici sa dau 8000 ron pe el, bugetul ar fi undeva la maxim 3000ron pentru media player.

In acelasi timp as dori sa schimb toate 4 difuzoarele si tweeterele originale cu ceva care sa se auda bine pe medii si inalte (bass am arhisuficient). Nu sunt la curent cu marcile si dimensiunile recomandate pentru aceasta masina.As dori ceva recomandari?

As dori de asemenea sa scap de ceva vibratii datorate celor doua pioneer,vibratii transmise prin toata masina. Mar ajuta o insonorizare,portbagaj, portiere? Dar de care anume?

Multumesc anticipat



WhatsApp Image 2019-09-13 at 15.41.24.jpeg
 Description:
 Filesize:  146.49 KB
 Viewed:  180 Time(s)

WhatsApp Image 2019-09-13 at 15.41.24.jpeg



WhatsApp Image 2019-09-13 at 15.40.22.jpeg
 Description:
 Filesize:  184.67 KB
 Viewed:  174 Time(s)

WhatsApp Image 2019-09-13 at 15.40.22.jpeg



WhatsApp Image 2019-09-13 at 15.42.02.jpeg
 Description:
 Filesize:  390.13 KB
 Viewed:  173 Time(s)

WhatsApp Image 2019-09-13 at 15.42.02.jpeg



_________________
POC POC POC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Cereri configuratii Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community