Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 



 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Boxe pentru acasa
 
Autor Mesaj
edutzu_relay



Data înscrierii: 27/Mar/2011
Mesaje: 6
Locație: NEAMT + Viena

MesajTrimis: Dum Aug 10, 2014 4:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua dragi pasionați de sunet și vĂąnzĂŁtori !
Aș dori sĂŁ Ăźmi cumpĂŁr un sistem audio format din boxe și amplificator, poate și subwoofer, de pe acest site, sau second hand(dar ceva impecabil). Eu Ăźnsumi sunt un pasionat de electronicĂŁ si muzicĂŁ și am cumpĂŁrat pe parcursul timpului sisteme audio Tehnics(boxe), Sony(amplificator), Pioneer(boxe) Logitech(5.1), dar și branduri puternice cum sunt Bose(sist 5.1), Bang&Olufsen (2 boxe active Beo Lab 5 și player), Harman Kardon (5.1) și chiar și sistem audio pentru mașina Hyfonics(boxe și subwoofer Titan) și pe o alta mașina MTX audio. Unele le mai am, altele s-au stricat, altele le-am vandut. In aceeași notĂŁ, am acum o camerĂŁ de 30mp din care am donat unui prieten care și-a deschis un restaurant, boxele Tehnics și amplificatorul Sony ambele de 15 ani(stare perfectĂŁ) și aș dori sĂŁ le Ăźnlocuiesc cu ceva. Fiind foarte foarte ocupat cu munca și nemaifiind la curent cu piața electronicelor din ultimii 4 ani, m-am gĂąndit sĂŁ apelez la voi cei care v-ați cumpĂŁrat recent ceva și sunteți mulțumiți sau cei care au ceva de vĂąnzare performant și imaculat.
Aș putea oferi in jur de 2000 Ron dar ca pasionat pot oferi și mai mult dacĂŁ e o ofertĂŁ unicĂŁ. Nu aș mai lua firme ca Harman Kardon pentru cĂŁ e doar numele de ele, Bang & Olufsen și Bosse sunt prea scumpe iar cu Bosse am avut probleme iar firme ca Sony și Logitech mi se pare cĂŁ au lĂŁsat garda jos, aratĂŁ bine dar nu fac treabĂŁ.

Cerințe:
NumĂŁr boxe : minim 2, maxim 5.1.
Putere RMS amplificator (reciever) : minim 450
Putere RMS boxe : minim 100 W/ boxĂŁ sau minim 450w/sistem
Tip boxe: robuste nu țuguiate, materiale: lemn sau pal.
Sunt curios de firmele: AKAI, MAGNAT, DENON, KLIPSCH, JBL, TAGA, YAMAHA etc., pe care nu le-am Ăźncercat.

VĂŁ rĂŁmĂąn recunoscĂŁtor pentru orice rĂŁspuns!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Boxe pentru acasa Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community