Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Atentie la montarea alarmelor

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Detectoare radar, alarme auto
 
Autor Mesaj
Guzzzzy



Data înscrierii: 30/Oct/2014
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Oct 30, 2014 7:33 pm    Titlul subiectului: Atentie la montarea alarmelor Răspunde cu citat (quote)

Salut,


Acum aproximativ 2 ani am montat o alarma auto viper cu pager la beloud pe un bmw cabrio . Ieri i-am pus hardtopul si am constatat ca nu se mai aprin luminile din interior. Nici cele de pe masina nici cele de pe hardtop. Am dus-o la un electrician si am descoperit problema. Cand s-a montat alarma , meseriasul in cauza a taiat cu cutterul in peste 10 fire ca sa masoare tensiuni, curenti ... si imi amintesc perfect ca am vazut asta cand a montat alarma. Mentionez ca toate aceste cabluri intepate nu erau izolate si unele aveau chiar si fire rupte ceea ce a si dus la intreruperea circuitului de la luminile din interior. Cum au mai aparut 2 becuri curentul a fost prea mare si bum, s-a intrerupt cablul.

Recomand celor care care merg sa-si monteze alarme sau orice alte dispozitive electrice sa fie atenti si sa nu fie de acord cu astfel de practici.

Recomand celor de la beloud sa investeasca in dispozitive care fac astfel de masuratori si fara sa taie firele (in caz ca nu au deja , asa cum am mentionat instalarea pe masina mea s-a facut cam acum 2 ani )


O zi buna,
Multumesc

_________________
n-am
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Detectoare radar, alarme auto Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community