Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

difuzoare clio mk4 facelift

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Difuzoare auto
 
Autor Mesaj
Luchian992



Data înscrierii: 11/Iun/2014
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi Feb 15, 2018 12:17 am    Titlul subiectului: difuzoare clio mk4 facelift Răspunde cu citat (quote)

salut, as vrea sa schimb dif de pe masina si ma gandeam sa aleg intre

HELIX B 62 C sau HERTZ DSK 165.5

mentionez ca am player stoc si nu vreau sa le amplific, voi ce parere aveti, aveti alte recomandari mai bune in aproximativ 410 lei?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dieselstorm
Pasionat


Data înscrierii: 22/Dec/2017
Mesaje: 127
Locație: Ialomita

MesajTrimis: Joi Feb 15, 2018 1:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca degeaba dai 400 de lei pe difuzoare daca nici nu le amplifici si nici player-ul nu e prea profi.
_________________
Quality over quantity.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Luchian992



Data înscrierii: 11/Iun/2014
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi Feb 15, 2018 10:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am orientat spre aceste modele tocmai pentru ca nu cer sa fie amplificate si pot fi legate direct pe player stoc sau cel putin asta am tot gasit pe net despre ele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dieselstorm
Pasionat


Data înscrierii: 22/Dec/2017
Mesaje: 127
Locație: Ialomita

MesajTrimis: Joi Feb 15, 2018 8:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, pot fi legate direct la player dar e si pacat sa dai atatia bani si sa nu scoti tot din ele. Se merita sa le iei doar daca ai de gand sa faci un upgrade ulterior, care consta intr-un amplificator sau macar player aftermarket.

Cum sa nu ceara amplificare? Cam orice difuzor cere Smile)

_________________
Quality over quantity.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IcecreamGroove



Data înscrierii: 25/Dec/2017
Mesaje: 13
Locație: Hunedoara

MesajTrimis: Joi Feb 15, 2018 10:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca difuzoarele pe care le ai momentan distorsioneaza de la prea multa putere, atunci da, poti sa iti iei alte difuzoare. Daca nu, nu are rost, ca nu o sa sune nici mai tare, nici mai bine ! Bafta in continuare. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
VanIIa
Audiofil


Data înscrierii: 25/Oct/2014
Mesaje: 1958
Locație: Pitesti

MesajTrimis: Vin Feb 16, 2018 9:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greu sa distorsioneze un difuzor de la prea multa putere. Nu aia e cauza principala, ci reglajele proaste.

Pe principiul "scrie ca merg direct pe player", toate boxele de pe pamant pot fi legate direct la player, dar ca se aud prost e partea a2a. Incetati sa mai credeti in marketing si amplificati difuzoarele, si mie mi s-a vandut acelasi cacat cu dieci-urile ca merg super bine pe player iar cand le-am trecut pe amp au inceput sa stie sa danseze.

La 190w au inceput sa aibe un midbass de necrezut.

_________________
https://i.ibb.co/gDnJydH/248672136-4487603014658514-640329769410830447-n.jpg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Luchian992



Data înscrierii: 11/Iun/2014
Mesaje: 7

MesajTrimis: Sâm Feb 17, 2018 9:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru indrumari, atunci o sa adaug si un amplificator, dar dintre helix, hertz si vibe, care ar fi calitativ mai bune in bugetul acesta de 410 lei?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dieselstorm
Pasionat


Data înscrierii: 22/Dec/2017
Mesaje: 127
Locație: Ialomita

MesajTrimis: Dum Feb 18, 2018 7:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as merge pe Helix.
_________________
Quality over quantity.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Difuzoare auto Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community