Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Pioneer DEHP4800MP

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> CD si MP3 Playere
 
Autor Mesaj
arteka



Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 2:47 am    Titlul subiectului: Pioneer DEHP4800MP Răspunde cu citat (quote)

Am cumparat acest player http://www.circuitcity.com/ssm/Pioneer-In-Dash-Player-DEHP4800MP/sem/rpsm/oid/141960/catOid/-13089/rpem/ccd/productDetail.do in 2006 din USA a fost montat o saptamana pe un opel astra si a mers super. Acum e montat pe masina mea un Fiat punto din 2001 si am o mica problema. La boxele din spate se aude cu intreruperi. Cert e ca am incercat si cu alte boxe in spate si tot asa se aude cu mici intreruperi. Daca avetzi ideii ce as putea incerca ca sa localizez cauza sunt bine venite.O alta chestiune a acestui topic ar fi ca as vrea sa schimb difuzoarele. Daca cineva posesor a unu fiat punto a schimbat difurile din portiere si stie ce se potriveste pt punto(spatiu limitat pt magnet datorita sistemului de inchidere al geamului ) ias fi foarte recunoscator daca ar face cunoscute acele difuri Very Happy.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asus
Consultant Be loud!
Consultant Be loud!


Data înscrierii: 01/Aug/2006
Mesaje: 2144
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mar Ian 30, 2007 7:23 am    Titlul subiectului: Re: Pioneer DEHP4800MP Răspunde cu citat (quote)

din cate tin minte pe punto fata sunt sisteme de 16cm. dar sincer, eu as schimba doar tweeterul, care e chiar slabut, dar wooferul zic eu ca e destul de decent. daca nu ai de gand ceva ce pe viitor va fi amplificat de un amplificator, il poti pastra.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
o&g
Audiofil


Data înscrierii: 12/Aug/2006
Mesaje: 2761
Locație: alba-iulia

MesajTrimis: Sâm Feb 17, 2007 10:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pt acele intreruperi eu zic sa te uiti putin la firele care duc semnalul din player in difuzoare si la "papucii" care sunt pusi pe bornele difuzilor.

eventual scoti playerul din bord si alimentezi un difuzor de pe una din iesirile din spate cu un alt fir, desfacand in prealabil firul care duce in spate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> CD si MP3 Playere Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community